Lokální rekuperační jednotky

4. dubna 2008 v 20:27 |  Rekuperace teplého vzduchu
Lokální rekuperační jednotky jsou určené zejména pro rekonstruované objekty kde při rekonstrukci došlo (např. výměnou oken, neprodyšnou izolací pláště budovy apod.) k utěsnění pouze některých místností. V těchto místnostech je třeba zajistit optimální pohodu pomocí řízeného větrání.

Velkou výhodou tohoto typu jednotek je jejich snadná instalace. Větrací jednotky se osazují přímo do stěny v namáhaném prostoru, tedy není zapotřebí mnohdy objemné přívodní a odvodní potrubí ani další větší stavební úpravy.

Lokální rekuperační jednotka HR 25

Lokální rekuperační jednotka HR25 je vhodná k větrání nárazově zatěžovaných prostor jako jsou např. koupelny, WC, kuchyně, komory apod. Tento typ jednotky při zvýšeném výkonu pracuje z části podtlakově, tzn. že odvádí z prostoru o něco více vzduchu než přivádí. Tento rozdíl zajistí, že se vzduch z této místnosti v žádném případě nemůže šířit do ostatních místností.
Jednotka pracuje ve dvou režimech. Nízký provozní režim zajistí dlouhodobě nutnou výměnu vzduchu a zvýšený výkon nárazově odvede znečištěný vzduch popř. vlhkost při zvýšeném namáhání prostoru. Přepínání mezi provozním a zvýšeným výkonem je možné pomocí ručního přepínače nebo hygrostatu v závislosti na nastaveném stupni relativní vlhkosti vzduchu snímané v prostoru.
Přepínání je také možné napojit na světelný vypínač a spínat vyšší výkon současně s rozsvícením světla.

Lokální rekuperační jednotky HR 30W a HR 100W

Lokální rekuperační jednotky HR 30W a HR 100W jsou vhodné k větrání obytných místností jako jsou obývací pokoje, pracovny, ložnice a zejména obytné kuchyně. Tyto jednotky pracují s vyrovnanou tlakovou bilancí. Tzn. že do místnosti přivádějí téměř stejné množství vzduchu, které odvádí. Tak nemůže docházet k nasávání pachů z ostatních místností.
Rekuperační jednotka HR 30W je vybavena jemným polyuretanovým filtrem třídy filtrace EU2, který zachytává prach (vhodná i do dětských pokojů).
Rekuperační jednotka HR 100W vzhledem k možnosti vyššího výkonu je vhodná i do nedovětraných salónků či restaurací.
Přepínání mezi provozním a zvýšeným výkonem je možné pomocí ručního přepínače nebo hygrostatu v závislosti na nastaveném stupni relativní vlhkosti vzduchu snímané v prostoru.

Lokální rekuperační jednotka HR 25L

HR 25L - Do stěn o tloušťce od 311 mm do 425 mm.

Lokální rekuperační jednotka HR 25XXL

HR 25XXL - Do stěn o tloušťce od 311 mm do 1000 mm.

Lokální rekuperační jednotka HR 30W

HR30W a HR100W jsou určeny pro tloušťku stěny do 280 mm.
Pro tloušťku stěny od 280 mm do 500 mm je určeno prodloužení EXT100.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Aktuální články

Reklama