Centrální rekuperační jednotky

4. dubna 2008 v 20:24 |  Rekuperace teplého vzduchu
Centrální rekuperační jednotka zajistí rovnoměrnou výměnu vzduchu v celém objektu. Jednotka pomocí potrubí přivádí čerstvý vzduch do obytných místností jako je ložnice nebo obývací pokoj a odvádí znečištěný vzduch z namáhaných místností jako je záchod, koupelna či kuchyň.

Centrální rekuperační jednotka AIR MINDER

Centrální rekuperační jednotka Air Minder je novou generací rekuperačních a ventilačních systémů pro celý dům. Kombinuje nepřetržitou ventilaci s nejprogresivnějším rekuperačním systémem jaký je na trhu. Bez ztrát energie lehce z domu odstraní znečištěný vzduch a nepříjemné pachy z kuchyně, koupelen a WC a zajistí stálý přísun čistého filtrovaného vzduchu. Tím umožní dýchat stále čerstvý venkovní vzduch při zachování optimální tepelné pohody v domě a minimálních provozních nákladech. Zajišťuje nepřetržité větrání i v době, kdy je dům zcela uzavřen (dovolená, rekreační objekty).
Kvalita vnitřního prostředí v domě se také významně zlepšuje tím, že se vlhkost vzduchu udržuje na nízké hodnotě a do domu se přivádí ohřátý (nebo v létě ochlazený) čerstvý filtrovaný vzduch. Nepřetržité větrání celého domu snižuje relativní vlhkost a tím odstraňuje ideální podmínky pro množení roztočů a vznik plísní. Je ideální pro astmatiky, alergiky a při problémech s radonem.
* Až 93% účinnost rekuperace tepla
* Malá hlučnost
* Nízké provozní náklady
* Vodou omyvatelné filtry
* Splňuje i budoucí evropské předpisy účinnosti
Dálkové ovládání s LCD displejem automaticky přepíná mezi jednotlivými režimy "pomalý" (noc) a "střední" (den).
Manuálně je možno zapnout intenzivní režim. Dodává se s každou jednotkou Air Minder.
Snadná instalace.
Air Minder je to nejlepší v rekuperaci tepla, lehce se instaluje a lze jej namontovat v mnoha různých polohách, díky připojovacím otočným hrdlům do libovolných úhlů. Jeho jednoduchá konstrukce, založená na pouhém zaklapnutí jednotlivých modulů, umožňuje snadnou montáž v horizontální i vertikální poloze.

Rekuperační jednotka HR 100R

Rekuperační jednotka HR100R je prostorově nenáročná jednotka určená k větrání bytů nebo několika místností rodinných domů. Vzhledem k jejím rozměrům je instalace velmi jednoduchá a jednotku je možné umístit i do velmi malého prostoru (např. do skříňky, do podhledu, apod.). Pro rozvod vzduchu se používá potrubí o průměru 100 mm. Montáž systému s jednotkou HR 100R je jednoduchá a rychlá
* malé rozměry
* nízké provozní náklady
* malá hlučnost
* účinnost 70%
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Aktuální články

Reklama