Tepelná čerpadla vzduch - voda

31. března 2008 v 10:10 |  Tepelná čerpadla
Tepelná čerpadla jsou ekonomická a ekologická zařízení, která odebírají teplo o nízké teplotě z okolního vzduchu a "přečerpávají" jej na teploty použitelné pro vytápění objektu. Elektrická energie je potřebná jen na pohon kompresoru.

Poměr získaného topného výkonu a elektrického příkonu tepelného čerpadla se nazývá topný faktor. Topný faktor je závislý na teplotách vzduchu a vody. Při průměrné venkovní teplotě za topné období má tepelné čerpadlo topný faktor 3 až 4. To znamená, že odevzdá-li tepelné čerpadlo topný výkon 12 kW má příkon jen 3 až 4 kW.


Tepelná čerpadla mohou být připojena k různým topným systémům (radiátory, podlahové, stropní a stěnové vytápění, konvektory, fan-coily apod.) v kombinaci s dalšími tepelnými zdroji (tuhá paliva, plyn, olej, elektrokotle, solární panely apod.).

Tepelná čerpadla jsou osazena inteligentními regulátory IR 09 nebo Elesta (modely IR 09 nebo RDO), které navíc řídí celý topný systém objektu. Zajistí přepínání jednotlivých zdrojů tepla, řízení dobíjení akumulační nádrže, směšovacích ventilů, řízení solárního systému a řízení jednotlivých topných okruhů (včetně ohřevu TUV a bazénu) tak, aby byla dodržena zadaná komfortní teplota při maximální hospodárnosti provozu. V letním období mohou řídit chlazení objektu. Hlavní výhodou je optimalizace provozu všech tepelných zařízení v domě - řízení tepelného čerpadla, slunečních kolektorů, elektrokotle i topného systému, ohřevu TUV a bazénu jedním regulátorem, vestavěným v tepelném čerpadle.

Vnitřní jednotka je určena k instalaci na zeď uvnitř domu. Venkovní jednotka odolává povětrnostním vlivům a lze ji instalovat na libovolném místěì s dostatečným přístupem vzduchu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama